6 tipů, jak si správně vybrat

6 tipů, jak si správně vybrat Milvu


Při výběre šamponu je nutné řídit se podle toho, jaký typ vlasů máme a co chceme dosáhnout.

1. Zastavit vypadávání a podpořit růst vlasů

a.) Šampony s obsahem chininu:

b.) Chininové vody

Jako vhodný doplněk ke šamponem jsou chininové vody s rozprašovačem. Ty se mohou aplikovat denně na suchou pokožku, ne na vlasy!

c.) Masky a kondicionéry

Aby byl efekt co nejlepší, vlasy si udrželi svou hydrataci a elastičnost a zároveň se lépe rozčesávaly je vhodná kombinace s následujícími maskami a kondicionérem:

2. Na suché a lámavé vlasy

Při suchých vlasech třeba být při výběru produktů obzvláště pozorní. Velmi účinné na suché vlasy jsou:

 • Hair repair - jako jediný s obsahem chininu vhodný na suché vlasy
 • Šípkový šampon - obsahuje šípkový olej
 • Pivní šampon - obsahuje extrakt chmele, udržuje vlasy měkké a hladké
 • Propolis šampon - zamezuje loupání, svědění a lupům
 • Kaštan šampon - vhodný na tmavé, nepoddajné vlasy, odstaňuje suchost a zmírňuje vypadávání vlasů.
 • Color protect - výborný na barvené vlasy, obsahuje UV filtr
 • Argan Sublime elixír - je bezoplachová péče, která je vhodná při poškozených, namáhaných, suchých. lámavých a jinak problémových vlasech. Jelikož se z vlasů neoplachuje, její regenerační účinek trvá až do nejbližšího umytí vlasů.

3. Pro nadměrně mastné vlasy

Při nadměrném maštění vlasů doporučujeme tyto produkty:

 • Chinin šamponChinin se ženšenem, Chinin Forte
 • Kopřivový šampon - reguluje činnost mazových žláz a je vhodný pro citlivou pokožku, podporuje růst vlasů
 • Šampon s borovým dehtem - používá se při nadměrně silném maštění vlasů, na mastné vlasy s lupy a pro ty, kteří si musí každý den mýt vlasy kvůli rychlému maštění. Menší nevýhoda je, že borový dehet má velmi silné aroma, která občas nemusí být příjemná při mytí vlasů. Po umytí je to už v pořádku. Na mastné vlasy však funguje velmi dobře. Vhodný i na tělo díky svým antiseptickým účinkum.
 • Jílový šampon HUMA - s bílým jílem zamezuje maštění a zároveň vytváří dokonalý objem.

4. Pro slabé zplihlé vlasy

Ze šamponů určených pro tento typ vlasů je nejlepší volbou

Vhodné je zařadit chininovou vodu s rozprašovačem, aby se vlasy více posílily. Vhodná kombinace je i s kondicionérem Argan Sublime na lepší rozčesání.

5. Pro extrémně citlivou nebo dětskou pokožku

Pro dětskou nebo citlivou pokožku je vhodný dětský šampon, který obsahuje výtažek z Aloe Vera a má neutrální PH. Další vhodné druhy jsou i heřmánkový šampon, kopřiva šampon či propolisový šampon.

6. Mastné u kořínků, suché po délce

Jelikož produtky Milva jsou převážně jednosložkové, doporučuje se při mastných kořínků a suchých vlasech jejich kombinace, nakolik vaše pokožka potřebuje něco jiného než vaše vlasy.

Proto vybírejte druhy tak, abyste si vrch (pokožku) umyli šamponem na mastné vlasy a do délky nanášely šampon vhodný na suché vlasy (např. Kombinace chinin na kořínky + šipka na vlasy, huma + pivní kvasnice a podobně.). V taktomto případě je možné problém řešit i použitím vhodného kondicionéru do délky nebo masky, které vaše vlasy hydratují a vyživí.


A ještě něco navíc ...

Jelikož šampony neobsahují silikony, je třeba počítat s tím, že vlasy se budou těžší rozčesávat. Pokud je tento problém výrazný, používejte bez obav svůj oblíbený kondicionér (nejlépe však bez obsahu silikonů, abyste vlasy zbytečně nezatížili). V naší nabídce najdete kondicionér Argan Sublime od profesionální italské značky FarmaVita, který je založen na bázi arganového oleje, bez obsahu silikonů, parabenů a parafínů a kondicionéry a balzámy Babičky Agafji, ktoré jsou velice oblíbené.